14 Şubat 2013

Kız Kulesinde Akşam Yemeği

Malum, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü boş geçirmek olmaz. Gerçi sevdiğinize her gün önem verdiğinizi hissettirseniz bile, bu güne özgü olarak daha fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Sonuçta yılda bir gün yalnızca veo gün gönlünü hoş tutmazsanız bütün bir yıl boyunca çekeceğiniz var demektir.

Bu özel günde ne yapabilirsiniz? Çiçek almak klasik bir davranış, paranız bolsa ve televizyonlardaki reklamlardan etkilendiyseniz pırlanta da alabilirsiniz. İnanın, şu ana kadar mücevherin büyüsüne kapılmayan bir kadını henüz tanımadım, belki de henüz dünyaya gelmiş değil.

Diğer bir popüler seçenek ise başbaşa romantik bir akşam yemeği yemek. İyi de, eğer İstanbul’daysanız alternatif o kadar çok ki, hangisine gideceğinize karar verene kadar öbür sevgililer günü gelir.

Neyse lafı fazla uzatmayım, aklıma gelen ilk yerlerden biri Kız Kulesi oldu. Bilenler bilir, sevgililer günü için en uygun yerlerden biri Kız Kulesi’dir. Neden diye soracak olursanız, bilinen bütün efsaneleri aşk ve sevgi üzerine. Bilmeyenler Serenti’deki Kız Kulesi Efsaneleri yazısını okuyabilirler. Kız Kulesi’nden ala, baş başa romantik akşam yemeği yenilebilecek mekan sayısı İstanbul’da herhalde çok azdır. Kız Kulesi’ne ulaşım da çok kolay. Salacak’tan bindiniz mi tekneye, 10 dakikada ordasınız.

Buraya kadar her şey çok güzel. Ama işin bir de maddi boyutu var. Açıkçası Kız Kulesi menü fiyatlarını görmeden önce kişi başı 100 TL herhalde böyle bir akşam için yeter diye düşünüyordum. Hani lüks bir restaurant gerçi ama Kız Kulesi’nin fiyatları o kadar da astronomik değildir diye düşünüyordum. Bir şişe suyun 10 TL olduğunu söylemişlerdi bazı arkadaşlar ama bütçe kurtarır diye hesap ediyordum. Yanıldığımı anlamak uzun sürmedi.

Kız Kulesi fiyatlar2013 yılı Sevgililer Günü için Kız Kulesi özel bir program düzenlemiş. Salacak’tan 20:15-00:30 arası düzenli sefer var bu geceye özgü. Canlı müzik eşliğinde fix menü romantik bir akşam yemeği bekliyor gidenleri. Kız Kulesi’nin Sevgililer Günü menüsü de bir hayli albenili laf aramızda:

Rulo Somon Füme
Ördek Gyoza
Pembe Biber Soslu Bonfile
Ahu Dudu Çikolatalı Mus
Sınırsız Yerli İçki

Evet menü bu. Oldukça iştah açıcı olduğu inkar edilemez. Peki ya bedeli? Şimdi sıkı durun: Asma kat kişi başı 250 TL, cam önü olursa 300 TL. Açıkçası ufak bir şok yaşadığımı söylemek zorundayım. Kız Kulesi’nin fiyatlarının pahalı olacağını tahmin ediyordum ama bu kadar pahalı olacağını açıkçası beklemiyordum. Bu fix menünün fiyatı yalnızca. Buna özel istekleriniz, ulaşım bedeli gibi diğer masraflar da eklenirse iki kişi 1000 TL’den daha azına patlamayacaktır. 

Açıkçası Kız Kulesi’nde akşam yemeği rüyaları bir başka bahara kalmış durumda. Elbette manzarasına, özel anlamına ya da menünün güzelliğine diyecek bir şey yok ama sıradan bir çalışan için fazlasıyla pahalı. Mecburen bu özel günü başka bir yerde kutlayacağız. Boğazın o muhteşem manzarasını da Sayısal Loto bana çıkarsa izleriz artık.

Ha benim ne yaptığımı soracak olursanız, Sevgililer Günü'nde kendisine çok güzel bir broş hediye aldım. Fiyatını sormayın söyleyemem; çünkü o da yazdıklarımı okuyor! Ama Kız Kulesi'nde akşam yemeğinden çok daha ucuza geldiğini söyleyebilirim :)

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Aboneliği

Zargana'da yayınlanan son yazıların e-posta adresinize gönderilmesi için lütfen üye olun.

Copyright © 2011 Zargana , Alıntılarda kaynak vererek her şeyi çalmak serbesttir