23 Kasım 2012

Gravatar: Yorum Bölümünde Fotoğrafınızın Çıkması

Günümüzde birçok internet sitesi, en popüler içerik yönetim sistemi (İngilizce CMS) olan Wordpress tabanı üzerine kuruludur. Başlangıçta yalnız kişisel bloglar için tasarlanmış bir sistemken gerek kullanım kolaylığı gerekse de her amaca yönelik eklenti çokluğu ve istenilen her biçimi alabilme özelliği sayesinde bugün dünyanın en büyük gazetelerinin, dergilerinin, Fortune 500 şirketlerinin internet sayfaları da Wordpress’e geçmiştir.

Wordpress kullanımının bu derece yaygınlaşmasının en büyük faydalarından biri ise bütün sitelerde bazı özelliklerin ortak yönünün olmasıdır. Hepinizin dikkatini mutlaka çekmiştir. Bir yazının sonundaki yorumlarda bazı yorumcuların diğerlerinden farklı olarak kendi fotoğrafları çıkmaktadır. Aynı kullanıcının diğer internet sitelerinde yaptığı tüm yorumlarda da aynı fotoğraf kullanıcının hiçbir işlem yapmasına gerek kalmaksızın çıkmaktadır. İşte bütün Wordpress tabanlı internet sitelerinde bir yorum yapıldığında aynı resmin çıkmasını sağlayan bu özelliğin adı Gravatar’dır.

yorumlarda resim göstermek
Gravatar merkezi bir sistemdir ve bir kez kayıt olup kullanmak istediğiniz resmi seçtiğinizde, yorum yaptığınız Wordpress tabanlı tüm internet sitelerinde seçtiğiniz resim yorumunuzun yanında çıkacaktır. Internetin günlük yaşamda ne kadar büyük bir yer tuttuğu düşünülecek olursa bir fotoğraf sahibi olmak gerçekten önemlidir.

Bunun için tek yapmanız gereken ise www.gravatar.com adresine giderek kayıt olmanızdır. Kayıt olduktan sonra kayıt sırasında verdiğiniz e-posta adresine bir doğrulama bağlantısı gönderilecek ve sizden onaylamanız istenecektir. Sonrası ise oldukça kolaydır. İsterseniz bilgisayarınızda bulunan bir resmi, isterseniz web kameranızdan o anda çekeceğiniz bir resmi gravatar olarak kullanabilirsiniz. Artık herhangi bir internet sitesinde yorum yaptıktan sonra e-posta adresi bölümüne Gravatar’a kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girerseniz seçtiğiniz resimde görünecektir.

1 yorum :

Faydalı bilgileriniz için teşekkürler, sayenizde ekledik bizde gravatar'a resmimizi.

Yorum Gönder

E-posta Aboneliği

Zargana'da yayınlanan son yazıların e-posta adresinize gönderilmesi için lütfen üye olun.

Copyright © 2011 Zargana , Alıntılarda kaynak vererek her şeyi çalmak serbesttir