3 Temmuz 2012

Starcraft 2: Hearth of Swarm Gameplay

Siz de benim gibi Starcraft hayranıysanız eğer uzunca bekleyişin sonuna yaklaşmış bulunuyoruz. Ne yalan söyleyeyim, birçok strateji oyunu denedim ama hiçbiri Starcraft'tan aldığım tadı vermedi. Şimdi Hearth of Swarm paketinin çıkmasını dört gözle bekliyorum açıkçası.

Blizzard bayağı bir bekletti bizi ama beklediğimize değecek gibi görünüyor. Internet üzerinde dolaşan videolara şöyle bir baktım. Bayağı bir yeni birim eklemişler oyuna ama bir Protoss oyuncusu olarak düş kırıklığına uğradım kendi adıma. Sonunda taciz ünitesi olan Oracle gelmiş ama ancak oyunun başlarında düşman kristal madenlerini etkisizleştirmeye yarayacak gibi görünüyor. Oyunun hemen başında karşı tarafın ekonomisine zarar vermeyi başarırsanız oldukça avantajlı bir birim de olabilir. 

Zerg ırkı Hearth of Swarm eklenti paketinde bayağı bir güçlenmiş görünüyor. Özellikle Utralisklerin kısa mesafe için yeraltından düşman savunma mevzilerine çok hızlı biçimde ulaşabilmesi dehşet olmuş. Videolarda da izlediğinizde rahatlıkla göreceksiniz ki, Terran ırkının o ünlü Siege Tank savunması yerle yeksan oluyor, uzun menzilin hiçbir anlamı kalmıyor. Keza yeni hava birimi Viper da öyle. Uzun mesafeden karşıdaki düşman birimini tam Zerg ordusunun içine çekiveriyor. 

Starcraft 2 Hearth Of Swarm

Terran tarafında en hoşuma giden birim ise yeni Widow Mine oldu. Ayaklı kara mayını desek yerindedir. Hem havaya hem karaya karşı kullanılabiliyor ve alan hasarı yaratıyorlar. Bir tanesi yapıştı mı 2-3 birimi birden safdışı edebiliyor. 
Neyse lafı fazla uzatmayım da videolardan Starcraft 2 Hearth of Swarm Gameplay videolarından kendiniz hem yeni birimleri hem de yeni yeteneklerini görün.

Protoss vs Zerg: Hearth of Swarm Battle ReportTerran vs Zerg: Hearth Of Swarm Battle Report

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Aboneliği

Zargana'da yayınlanan son yazıların e-posta adresinize gönderilmesi için lütfen üye olun.

Copyright © 2011 Zargana , Alıntılarda kaynak vererek her şeyi çalmak serbesttir